sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Uvádění omylů na pravou míru I.

21.09.2014 22:54

 

Místní ODS se na svém facebookovém profilu tentokrát pustila do SOUSEDů 2014. Začíná tím, že nám zcela demagogicky* podsouvá inspiraci kampaní TOP 09 (??). Následuje ovšem daleko závažnější obvinění, které nazývá podlým, amatérským, neetickým zneužitím finančních prostředků. O co jde? Zveřejnili jsme seznam akcí, kde se mohou občané setkat s našimi kandidáty. Mimo akce tradičnějšího předvolebního charakteru jsou zde uvedeny také některé akce, kde naši kandidáti působí jako dobrovolníci (již několik let), a to jako členové různých spolků (a nyní tedy zároveň i SOUSEDů). Podílejí se zdarma a ve svém volném čase na organizaci těchto akcí, které přispívají k bohatému společenskému a volnočasovému dění u nás, v Kolovratech.Obec na podobné aktivity přispívá v rámci grantového řízení (chvála za to!), díky čemuž mohly být zakoupeny např. pro dětské účastníky Kolozávodu krásné medaile a odměny. Kdo však podobnou akci někdy organizoval, ví, že se neobejde bez spousty hodin zdarma odvedené práce dobrovolníků, a zhusta i jejich vlastních prostředků. A tedy se na těchto akcích mají účastníci příležitost se SOUSEDY setkat, vidět je při aktivitách, kterým se někteří z nás věnují v Kolovratech dlouhá léta. Podívat se, co jsme zač, případně i neformálně pohovořit. Neb ne každému vyhovují formální kampaně... 

Obvykle se mi na takovéto konstrukty a hledání konspiračních teorií, kde nejsou, ani nechce reagovat - ale místní ODS si prostě  nevidí na špičku nosu... Např. nedávno si přivlastnila Dětský den (a stále to tak na svých stránkách prezentuje), akci, kterou nejen MČ spolufinancuje z veřejných zdrojů, ale která z velké části stojí na dobrovolné a nezištné práci dobrovolníků z různých spolků, kteří s ODS rozhodně společného nic nemají. Takže takto vypadal Dětský den dle prezentace ODS: "Tato akce ke Dni dětí má v Kolovratech nejenom dlouholetou tradici, ale je také velmi oblíbená. Určitě se můžeme pochlubit, že ji dlouhodobě připravují lidé z ODS za pomoci zaměstnanců ÚMČ, ale také za podpory občanských spolků a příspěvkových organizací, které v obci působí a pracují s dětmi. Také bez sponzorů by tato akce nebyla uskutečnitelná. Letošní Dětský den se opět připravoval několik měsíců, v organizačním týmu pracovali Iveta Hrubá a Pavel Ondroušek (zastupitelé za ODS) a dále ve stánku odměn paní Nikola Šaffková a Hana Svátková (členky ODS). " Zdroj zde: https://odskolovraty.cz/detsky-den-v-kolovratech/#more-1042 .  Tak kdo co zneužívá??

*demagogie = využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin (zdroj Slovník cizích slov)

 

—————

Zpět