sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Rekonstrukce ulice Přátelství

19.02.2017 19:32

7. března t.r. začne rekonstrukce ulice ulice Přátelství v úseku Uhříněves - Kolovraty. Tato rekonstrukce v režii TSK potrvá třičtvrtě roku, ve čtyřech etapách, z nichž pro Kolovraty bude nejvíce zatěžující etapa 1. (březen - zač. května) a 3. (přes prázdniny).  

Rekonstrukci bude provádět firma Eurovia. Po dobu rekonstrukce bude doprava ve směru z Prahy na Říčany vedena po ul. Přátelství v jednom pruhu, v opačném směru povede po objízdných trasách. Objízdná trasa má být primárně vedena po D1. Snahou vedení MČ Praha-Kolovraty je maximálně minimalizovat negatvní vliv této opravy a dopravních opatření na místní občany. Nechceme, aby si auta mohla zkracovat objízdnou trasu přes nás. Proto má být zjednosměrněna doprava přes Kolovraty - zamezení průjezdu směrem na Prahu, přislíbeno je i obdobné zjednosměrnění směrem na Lipany. Doplnění po veřejném projednání, necelý týden před akcí:  Zjednosměrnění také na Lipany, o něž představitelé MČ maximálně usilovali, bohužel neprošlo z důvodů, že už by DIO neumožnilo. K případným dalším úpravám bude moci být případně přistoupeno a po zahájení akce, po vyhodnocení situace z prvních dní.

Městská část není přímým účastníkem řízení k rekonstrukci ul. Přátelství, tím je obec (hl.m. Praha). Navzdory tomu se díky intenzivnímu jednání ze strany vedení MČ povedlo dosáhnout toho, že oficiální objížďka nevede přes Kolovraty, ani přes Lipany, jak bylo původně plánováno, a skrz Kolovraty bude zamezen průezd směrem na Prahu (což je důležité např. pro bezpečnost školáků vzhledem k umístění školských zařízení). Uměli bychom si také rozhodně představit kratší průběh této akce i lepší (a hlavně včasnější) přípravu a informovanost ze strany investora i TSK, neboť jsme si museli podklady sami zjišťovat i vyžadovat, nebo např. sami iniciovat společné setkání zástupců jednotlivých typů policie, kde jsme je v podstatě se situací seznamovali. Neboť obdržet oficiální dokumenty jen několik málo dní dní před akcí je skutečně pozdě.

Je jasné, že oprava a související opatření takového rozsahu je pro občany vždy nepříjemná, a vyhovět všem nelze. Výsledek je maximum možného, čeho mohla MČ v takovém řízení dosáhnout pro eliminaci negativních vlivů na své občany, ale i tak nás čeká několik problematických měsíců. 

Základní situace :

Další informace jsou uvedeny zde. 

https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/o-spolecnosti/mapa-staveb

https://www.tsk-praha.cz/stavby/attachment/58b939fa685209476e737bdd/pratelstvi_1488534854227.pdf

a pak také průběžně i na webu MČ Praha-Kolovraty  (www.kolovraty.cz)

 

 

 

—————

Zpět